Be universal
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Be universal

1. eternal life 2.yong always and 3. to be with someone Rpg forum - anime
 
AcasaBe univesalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» La Himeji Castle
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:49 am Scris de Sanara

» La Shimbara Castle
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:40 am Scris de Sanara

» La Nagoya Castle
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:39 am Scris de Sanara

» La templul Tammangu
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:37 am Scris de Sanara

» La templu Shitennoji
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:36 am Scris de Sanara

» La templul Kannon
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:33 am Scris de Sanara

» Diva's Castel
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:32 am Scris de Sanara

» Ken-kun room
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:29 am Scris de Sanara

» La cantina
Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:26 am Scris de Sanara

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum

 

 Fisele membrilor

In jos 
+14
Dante
Kanan
Rioniki Clio
Ember
Laia
Onde Calyope
Yugao Riku
Dominique
~Midori~
Harlle
Melissa Mao
Nathan
~Miko-chan~
Spitfire
18 participanți
AutorMesaj
Spitfire
Admin
Spitfire


Posts : 697
Be universal afiliates : 765
Join date : 29/03/2009
Location : Ploiesti

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeLun Mar 30, 2009 8:42 am

Model
name:
age:
about him / her:
image:


Name:Andy
age:16
about him/her: spitfire is a cool guy , he knows to go on roller, skateboard and snowboard;).
image:
Fisele membrilor Air_ge10
Sus In jos
https://be-universal.forumgratuit.ro
~Miko-chan~

~Miko-chan~


Posts : 8
Be universal afiliates : 10
Join date : 29/03/2009
Location : in my own world

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeLun Mar 30, 2009 8:59 am

name:miko
age:15
about him/her:miko is a sweet girl!she like to help her friends!
Fisele membrilor 2cqo1vb
Sus In jos
Nathan

Nathan


Posts : 120
Be universal afiliates : 128
Join date : 30/03/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeLun Mar 30, 2009 9:52 am

name:Nathan
age:28
about him / her: Nathan is a very arogant man ...Like a prince always ,very elegant and with style but a little bit crazy and childish . [ nathan este un barbat foarte arogant....ca un print mereu , foarte elegant si cu stil dar putin cam crazy si copilaros.]
image:la av


Ultima editare efectuata de catre Nathan in Vin Apr 03, 2009 7:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Melissa Mao

Melissa Mao


Posts : 642
Be universal afiliates : 649
Join date : 30/03/2009
Age : 30
Location : ..in your mind...

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeLun Mar 30, 2009 11:14 am

name: Melissa Mao
age: 20
about him / her: major sergent in Mithril, brave woman....pe wikipedia restu
image: Fisele membrilor Fmp_ma10
Sus In jos
Harlle

Harlle


Posts : 9
Be universal afiliates : 11
Join date : 30/03/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeMar Mar 31, 2009 10:31 am

name:Harlle
age: 19
about him / her:she's a warrior...mad..and a social person ^^..man she's to childish for her age :">
image:avataru' 8->
(d'uh engleza 8->)
Sus In jos
~Midori~

~Midori~


Posts : 85
Be universal afiliates : 114
Join date : 01/04/2009
Age : 31
Location : Pe drum, l-aceeasi oră < Bacovia-Amurg>

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeMier Apr 01, 2009 11:54 am

name: Meisei Midori
age:18 *aparent*
about him / her: o fata ciudata vazuta de altii..in schimb este un luptator legendar...care si-a gasit ca [,] corp gazda..corpul unei tinere de 18 ani...in "spate" are 110 ani...cu greu se adapteaza la lumea moderna cu toate biriz-brizurile ei...a gasit o pasiune ciudata pentru role O_O..canta la pian...este ultima descendenta a clanului Meisei.
image: avatar xD--->now
atunci---->Fisele membrilor 1103923815_lightangel


Ultima editare efectuata de catre ~Midori~ in Vin Apr 03, 2009 11:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique

Dominique


Posts : 23
Be universal afiliates : 25
Join date : 01/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeJoi Apr 02, 2009 2:13 pm

name:Dominiquie
age:16
about him / her:Robin e o fata singuratica si melancolica.De mica a fost parasita de parintii ei si a ramans doar cu fratele sau . Cand a implinit 15 ani a plecat din orasul ei si de atunci si'a inceput cariera de cantareata.
image:
Fisele membrilor 2gue2bn
Sus In jos
Yugao Riku

Yugao Riku


Posts : 96
Be universal afiliates : 102
Join date : 03/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeVin Apr 03, 2009 7:38 am

Name: Yugao Riku...numai Riku XD
age: 16
about him/her: Este o fata destul de timida si tacuta, dar cateodata poate deveni un adevarat izvor de cuvinte XD cate`odata temperamentala, alta data cuminte...
Poza:
Fisele membrilor 1156248372_uresbraids
Sus In jos
Onde Calyope

Onde Calyope


Posts : 44
Be universal afiliates : 50
Join date : 03/04/2009
Location : Undeva departe

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeVin Apr 03, 2009 7:44 am

name:Onde
age:18
about him / her:-
image:
Fisele membrilor Kanzakiph1/Fisele membrilor S
Sus In jos
Laia

Laia


Posts : 156
Be universal afiliates : 164
Join date : 03/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeVin Apr 03, 2009 8:56 am

Nume: Higuia
Prenume:Laia
Varsta: 17
Despre ea: Laia era o fata obisnuita pana in ziua in care a facut 7 ani, de atunci a inceput sa auda voci, sa vada lucruri ce alti nu le vedea, vorbind cu oameni morti. Cateodata stie lucruri pe care nu vrea sa le stie, sau nici macar nu a auzit de ele inainte. Are o prietena pe nume Sara, este un spirit, de cand aceasta a salvato de la iad Sara a refuzat sa plece dupa pamant promitand sa o slujeasca pe laia
Imag:
Spoiler:
Sus In jos
Ember

Ember


Posts : 2
Be universal afiliates : 2
Join date : 03/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeVin Apr 03, 2009 9:00 am

name: Oglesby Meggan Ember

age: 21

about him / her:
~ studenta la Facultatea de Drept
~ chitarista ( nu face parte din nici o trupa )
~ ajutor de bibliotecar ( slujba de weekend )
~ vanzatoare ambulanta de talismane
~ fumatoare si bautoare inraita. A intrat de doua ori la dezintoxicare in ultimii trei ani, datorita unei despresii puternice provocate de moartea fratelui ei mai mic, Gylfi ( 17 ani ).
~ fiica unei prostituate profesioniste si a unui necunoscut
~ fire antisociala

image:
Fisele membrilor Z86321768ny2
Sus In jos
Rioniki Clio

Rioniki Clio


Posts : 76
Be universal afiliates : 82
Join date : 01/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeVin Apr 03, 2009 10:04 am

Nume:Rioniki
Prenume:Clio
Age:15 ani
Despre ea:La nasterea lui Clio parintii mama sa a murit,aceasta ramanand in grija tatalui.Peste 2 ani a murit si acesta lasand-o pe fata orfana,dand-o pe mana bunicii.Pe la 6 ani,incepand sa aibe tot feluri de vise care se adeveresc,intr-o seara a fost hipnotizata omorandu-si bunica cu o sabie dea tatalui sau.Socata de ceea ce a facut,Clio a ajuns pe drumuri.Mai tarziu,peste cateva zile un barbat pe nume Rio in varsta de 26 de ani,o invita pe fetita la el acasa.Fiind mica,aceasta acceptase,dar cand ajunse acasa la tanar acesta vrand sa o hartuiasca,ochii fetitei i s-au inrosit scotand o sabie si omorand-ul pe Rio.mainile ei erau manjite de sange,incepand sa planga a iesit din apartament si incepu sa alerge pe strada,fiecare om pe care o vedea credea ca este nebuna.Izbindu-se de un batran,Clio se opri putin ascultand invitatia la templu pe care i-a facut-o acesta.Crezand ca e o capcana,dar cu grija,a acceptat,si a crescut la templu invatand impreuna cu ceilalti elevi.La 14 ani,maturizanduse,a inceput sa fie o fire singuratica,invatata fara prieteni.
Poza:La av.
Sus In jos
Kanan

Kanan


Posts : 32
Be universal afiliates : 34
Join date : 03/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeVin Apr 03, 2009 3:01 pm

Name:Kaido
prenume:Kanan
age:
Image:Fisele membrilor Hiro
Sus In jos
Dante

Dante


Posts : 12
Be universal afiliates : 16
Join date : 07/04/2009
Location : in your dreams

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeMar Apr 07, 2009 7:56 am

Name:Kento
prenume:Dante
age:21
despre ea:pilot de curse,adora tot ce insemana viteza si masini.Ii place sa intre in incurcaturi si se lupta foarte bine.
Image:
Spoiler:
Sus In jos
http://vampire-life.forumotion.com/portal.htm
Ryuzaki

Ryuzaki


Posts : 1
Be universal afiliates : 2
Join date : 07/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeMar Apr 07, 2009 8:47 am

Nume:L
Prenume: Lawliet Ryuzaki
varsta:27
Despre el: Este un detectiv celebru.Rezolva numai cazuri care i se par lui interesante.Mananca numai dulciuri,are o multime de ticuri.
Image:
Spoiler:
Sus In jos
Sanara

Sanara


Posts : 68
Be universal afiliates : 116
Join date : 19/04/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Sharma Sanara   Fisele membrilor I_icon_minitimeDum Apr 19, 2009 10:11 am

Fisa de inscriere:
Nume: Sharma
Prenume: Sanara
Porecla: Sharmy
Varsta: 22
Specie: zana
Anime: inventat
Loc natal: Planet Utopia insa a copilarit in Fenwick Island, SUA
Puteri: puterea de a controla cele 4 elemente, puterea de a ingheta si fierbe orice obiect, puterea de a face obiectele sa explodeze, puterea de a crea furtuni, puterea de a crea marele dragon unindu-si puterile, si magia.
Viteza maxima de zbor: aproximativ 8575 km/ora.
Arme: colierul si bratara
Calitati: stie o multime de limbi straine, este optimista, creativa, sociabila si norocoasa.
Defecte: O mica doza de iresponsabilitate. Cateodata nu ia in calcul riscurile si esecurile.
Pasiuni: calatoriile, muzica si sportul.
Ce ii place: mancarea tip Fast-Food, mancarea traditionala mexicana si mancarea traditionala Indiana si Japoneza, muzica orientala: indiana, turceasca si araba, dansul oriental.
Ce uraste: oamenii rai care din pacate se intalnesc la tot pasul. Pentru ea, cei buni se pot numara pe degete.
Puncte tari: nu poate fi otravita, armele letale ale oamenilor o pot doar zgaria superficial, rezista la greutati mari, puse pe corpul ei.
Puncte slabe: potiuni ale magiei negre, arme create de vrajitori, obiecte vrajite si magie neagra. Vraja Dragon Slave o poate afecta la fel de mult cum afecteaza o bomba atomica sau o explozie nucleara pe oamenii obisnuiti.
Vrajile care o pot ucide: Megabrand, Dragon Slave, Giga Slave
Istorie: Era in urma cu 25 de ani. Un vrajitor shaman din India pe nume Gidash Sharma se muta in Statele Unite ale Americii, in orasul New York.
Aici isi face o casa frumoasa, simpla cu un singur etaj. Desigur in garaj isi deschide un laborator iar in casa isi face un cabinet de consultatii. Devine repede cunoscut in statul in care s-a mutat si alte 6 state din jur cat si in 7 regate. Tot atunci o zana din Regatul zanelor numit si Fairytopia, pe nume regina Elvyne Melwasúl face o calatorie intre lumi venind la acest vrajitor pentru a ii ghici viitorul. Deoarece acest vrajitor se arata foarte priceput si previziunle sale se implinesc, vizitele devin din ce in ce mai dese si relatia lor avanseaza repede, intai intr-o relatie de prietenie apoi cu timpul devin iubiti. Apoi Gidash si Elvyne se casatoresc iar Elvyne isi schimba numele din Melwasúl in Sharma. La un an dupa casatorie se nasc primii lor copii. 2 zane gemene. Faylinn si Shaylee. Peste inca 2 ani se naste cel de-al 3-lea copil, o zana pe nume Katrina apoi dupa o perioada de 4 ani se naste si cel de-al 4-lea copil tot o zana careia ii pun numele Sanara.
Gidash avea o sora mai mica, care era zana, Selene Sharma si un frate geaman care nu avea puteri magice. Elvyne avea o sora pe care o chema Josephine Melwasúl. Josephine s-a casatorit cu fratele geaman a lui Gidash in ciuda faptului ca acesta nu avea puteri magice, si i-a luat numele Sharma. Selene Sharma s-a casatorit cu un om obisnuit, de cetatenie germana si i-a preluat numele Wagner. Relatia lui Josephine cu sotul ei nu a durat prea mult. Josephine nu a avut nici un copil. Selene insa se impaca destul de bine cu cetateanul german si nascuse o fata.
Cu 3 luni inainte de nasterea Sanarei un vrajitor ii ucide pe tatal, bunicii si cele 2 surori gemene, ale lui Sanara si pe sotul si fiica Selenei Wagner.
De aceasta data Selene, Katrina, Sanara si Elvyne reusesc sa scape. Cele 3 fiind plecate intr-o vacanta in Egipt. Insa la 1 an de la macel, vrajitorul cel rau ataca din nou ucigand-o si pe Elvyne. De aceasta data Selene, Josephine, Sanara si Katrina erau sa fie ucise si ele insa, Selene si Josephine, incercand sa le apare pe Sanara si Katrina reusesc sa contraatace vraja, care in loc sa se abata intreaga, asupra vrajitorului, se franse in doua, din cauza unei oglinzi, una lovindul pe vrajitor iar cealalta ricosind in Elvyne. Vrajitorul muri pe loc insa Elvyne muri mai tarziu din cauza arsurilor foarte grave, provocate de vraja.
Cele 2 matusi le iau in grija pe Sanara si Katrina si isi fac pierduta urma traind o vreme printre oameni obisnuiti ca o familie obisnuita, in oraselul Fenwick Island.
La inceput Sanara era ca orice copil de varsta ei, insa o data cu inaintarea in varsta isi descoperea capacitati uimitoare. La varsta de 2 ani stia sa citeasca si sa scrie, la 3 ani stia deja engleza iar la 4 ani era capabila sa vorbeasca fluent 3 limbi straine: engleza, franceza si germana. Micile rani si julituri cauzate din joaca si neatentie, i se vindecau complet in mai putin de 5 minute.
La varsta de 7 ani este inscrisa de matusi la Academia de Magie Atlas City, unde invata sa foloseasca magia.
La varsta de 12 ani, incepe sa faca cunostinta cu puterile paranormale de control. Din gresala isi da seama ca poate controla apa, apoi mai tarziu isi da seama ca poate controla si celelalte 3 elemente: focul, pamantul si aerul.
Tot la varsta de 12 ani, absolva cu bine Academia de Magie Atlas City apoi este inscrisa mai departe la Colegiul de magie Alfea, unde invata sa isi controleze si sa foloseasca puterile de control si sa isi descopere alte puteri noi. La varsta de 15 ani face cunostinta cu puterea invizibilitatii si a micsorarii pana la dimensiunea unui fluture, pe care orice zana le are. Intr-o zi chiar cu putin inainte de a implini 16 ani curiozitatea a invins. Sanara urca in pod, cautand dovezi ale existentei vreunui vrajitor ori a unei vrajitoare in familia sa, insa nu gasi nimic. Matusile dupa ce o cautara in toata casa si se ingrijorara ca nu mai dadeau de ea, o gasira in cele din urma in podul casei. Ii promisesera ca peste peste 1 saptamana exact cand va implini 16 ani, i se va dezvalui secretul.
Venise ziua cea mare si matusile isi respectara promisiunea. Ii spuse ca este diferita fata de fetele obisnuite si ca face parte dintr-o familie de zane si vrajitori. De la matusa Josephine primi un colier magic si de la matusa Selene o bratara fermecata. Apoi urma un ritual care avea ca scop, eliberarea aripilor.
Tot la Colegiul de magie Alfea, dupa ce implinise 16 ani, isi descoperi alte puteri: Puterea de a ingheta, fierbe sau a face sa explodeze, orice obiect, puterea de a crea furtuni si ultima putere de a isi uni puterile si a crea Marele Dragon de Foc.
Katrina a adoptat un pui de pisica, un motan, iar matusa Selene ii daduse o potiune in lapte, si il invatase sa vorbeasca.
Sanara in schimb care era pasionata de animalele magice, adoptase u pui de dragon si unul de cerber.
Rude: Katrina (sora mai mare), Josephine si Selene (matusile)
Prieteni: cateva vrajitoare si fete cu puteri paranormale
Dusmani: banditii si nebunii care vor sa cucereasca lumea.
O fapta memorabila: A salvat de la distrugere un oras de la malul marii, oprind un val Tsunami.
Poza:
Fisele membrilor Zanapadurii-1
Despre ea: Este sora Katrinei si nepoata lui Josephine si a Selenei. Are parul castaniu deschis si ochii verzi. Este studenta ultimul an la colegiul de Magie Alfea. Are si o arma: un colier care se poate transforma in disc-boomerang. Aceasta arma este controlata cu puterea gandului si este chiar foarte periculoasa. In plus are si niste proprietati magice. Acelea ca doar Sanara il poate scoate de la gatul ei si cand se intoarce, recunoaste mana Sanarei astfel ca ea nu pateste nimic si poate pune mana pe el sa il prida din zbor fara ca ea sa pateasca ceva. Si o bratara fermecata ce ii mareste campul de energie protector de 10 ori si puterea vrajilor tot de 10 ori.
Findca nu a implinit 18 ani, nu are acces la toate vrajile.
Ca toate zanele nu este nemuritoare, nu este invincibila precum se crede. Zanele pot trai 1000 de ani maxim, asta daca nu sunt ucise. Nu pot fi ucise prin metode normale insa pot fi ucise in lupta de vrajitori prin magie ori de persoane ce detin puteri incredibile.
Familia ei (parintii, bunicii, 2 surori si o verisoara) au fost ucisi cu 17 ani in urma de catre un vrajitor malefic si un savant nebun care au ajuns in exil pentru 50 ani dar zvonurile spun ca ar urma sa fie privati de exil in mod conditionat dupa doar 17 ani.
Alti Prieteni: un cerber Shelby, un motan genial pe nume Salem sau poreclit Einstein, si un dragon Rover. In oameni a fost invatata de matusile sale sa nu aiba incredere. In schimb ii place sa stea de vorba cu vrajitoarele.
Rude: Katrina, Josephine si Selene (sora si cele 2 matusi ale sale, singurele rude in viata)
Sus In jos
Teh Role Model

Teh Role Model


Posts : 88
Be universal afiliates : 96
Join date : 22/04/2009
Age : 34

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeLun Apr 27, 2009 2:44 pm

Nume: Remy LeBeau
Porecla: Gambit
Varsta: 19 ani
Despre el: S-a nascut si a crescut in New Orleans, in suburbiile orasului, intr-o familie saraca. Din cauza ca tatal sau era alcoolic, certurile intre el si sotia lui erau foarte dese. Intr-o seara, pe cand Remy avea doar 14 ani, lucrurile au scapat de sub control, iar femeia a cazut ucisa sub loviturile sotului ei. A doua zi, Remy a fugit de acasa si si-a denuntat tatal la Politie. Acesta a fost arestat, iar copilul a fost indrumat spre o casa de copii. Descoperindu-si abilitatea supranaturala de a putea incarca cu material exploziv orice obiect atinge, daca isi doreste asta, Remy a fugit si de la casa de copii dupa ce a provocat mai multe accidente, involuntar. De la 17 ani, locuieste pe strazi, dormind prin subsoluri de bloc, case abandonate sau sub cerul liberul, cand e cald, vara. Banii ii sunt asigurati din furturi si jocuri de noroc. Si-a facut o multime de dusmani din cauza stilului flegamtic si arogant de comportament. Are un sarm iesit din comun, ca si tatal sau, si, tot ca si acesta, o slabiciune adevarata pentru fete frumoase. Este fumator inrait si nu ar renunta la acest viciu pentru nimic in lume. Cea mai mare pasiune a lui, dupa femei si tigari, raman, insa, jocurile de carti, preponderent poker-ul pe care nu il poate refuza niciodata, indiferent de riscurile pe care le implica jocul.

Fisele membrilor 30dayofreckoning2020
Sus In jos
Chakalaka

Chakalaka


Posts : 45
Be universal afiliates : 51
Join date : 18/05/2009

Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitimeLun Mai 18, 2009 9:55 am

Name: Denis Distant
Porecla: Luli
Varsta: 16 ani
Despre ea: - lucreaza la un bar [chelnerita]
- ii place mult muzica
- poate citii ganduri daca se concentreaza [incepatoare]
Poza: avatar
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fisele membrilor Empty
MesajSubiect: Re: Fisele membrilor   Fisele membrilor I_icon_minitime

Sus In jos
 
Fisele membrilor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Be universal :: Membri :: Fisier de inschriere-
Mergi direct la: