Be universal
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Be universal

1. eternal life 2.yong always and 3. to be with someone Rpg forum - anime
 
AcasaBe univesalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» La Himeji Castle
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:49 am Scris de Sanara

» La Shimbara Castle
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:40 am Scris de Sanara

» La Nagoya Castle
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:39 am Scris de Sanara

» La templul Tammangu
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:37 am Scris de Sanara

» La templu Shitennoji
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:36 am Scris de Sanara

» La templul Kannon
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:33 am Scris de Sanara

» Diva's Castel
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:32 am Scris de Sanara

» Ken-kun room
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:29 am Scris de Sanara

» La cantina
Legaturi insangerate I_icon_minitimeDum Apr 01, 2012 10:26 am Scris de Sanara

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum

 

 Legaturi insangerate

In jos 
AutorMesaj
Nathan

Nathan


Posts : 120
Be universal afiliates : 128
Join date : 30/03/2009

Legaturi insangerate Empty
MesajSubiect: Legaturi insangerate   Legaturi insangerate I_icon_minitimeVin Apr 10, 2009 10:12 am

Legaturi insangerate


Capitolul I : Musafirul si viitorul aliat




Ceasul indica 14:58 . Ticaitul disturbant al ceasului o innebunea cu fiecare clipa pe Liza. Iesi din camera ei si se opri pe
hol privind peretii albi si imediat isi dadusea seama ca e liniste ,in sfarsit. Insa linistea nu dura mult , caci tocurile pantofilor ei scoasera un sunet puternic ,in timp ce atingeau podeaua din lemn. Privi in jur : aceeasi pereti albi,aceleasi ferestre curate , aceeasi liniste usor de strapuns si aceeasi usa pe care nimeni nu mai intra ,cu exceptia ei , de 5 ani .
Desi ura sa auda cum ceasul bate intra iar in camera si privi : era 13:05 minute . Isi aseza corpul slab pe patul moale privind pe geam plictisita . Isi musca umpic buza inferioara ,apoi ochii ei glaciari privira ceasul . Statea cu ochii pe el mereu si mereu pana cand se facu seara si femeia adormi .
-"Probabil n-o sa mai vina,miselul !"
Insa soneria se auzi distrugand monotonia .Liza se ridica si se indrepta incet ,umpic speriata , de usa .O deschise in timp ce aceasta scartai ingrozitor lasand aerul rece sa patrunda in casa veche.Mana ei incepu sa tremure pe manerul clantei iar ochii ei de un albastru glaciar se marira brusc in timp ce buzele ei se uscara.Un barbat inalt ,cu parul negru si lung pana la umeri ii zambi slab si obosit .O prinse de mana si i-o saruta cu eleganta.
- Elizabeth Wind ,presupun .se auzi vocea lui groasa ca un tunet
-Aveti dreptate.Meyer Mask ,nu?
-Da,acesta imi e numele .
-Urmati-ma !
Il conduse intr-o incapere mare ,probabil sufrageria.Era o masa uriasa din lemn de brad,pe jos un covor persan ,portelanuri scumpe stateau prafuite pe rafturile vitrinei in timp ce 3 pahare de elegante de cristal isi aveau locul special pe masa ,langa sticla de cabernet.Barbatul se aseza pe canapea privind-o pe Liza.Era plictisit ,si plictiseala se putea vede pe chipul lui alb ca zapada.Ochii sai sangeri cautara ceasul ce ticaia . Femeia ii detecta privirea apoi surase calma ,usor amuzata .Isi privi inelul din argint ce se afla pe degetul mijlociu de la mana dreapta .Stranse pumnul usor nervoasa .Era aproape liniste ,atat in mintea ei cat si in incapere.Incaperea era asaltata de ticaitul absurd iar mintea ei de prezenta ciudata a lui Meyer. Se ridica apropiindu-se de el si apoi punand mana pe manerul canapelei aplecandu-se in asa fel incat chipurile lor sa fie la aceasi inaltime.Se incrunta in timp ce se apropie de el mai mult pana cand ii simti respiratia pe fata.
El o privea temator ,sperand ca buzele lor sa nu se uneasca ,insa si oarecum uimit de comportamentul ei usor pervers. Insa brusc,Liza ii atinse umerii strangandu-i.Se puse in genunchi iar el ii urma exemplul. Acum ,rolurile se schimbara si el incepu sa tremure privind-o ingrozit .Simti cum pulsul ii scade in timp ce o durere in zona gatului il facu sa geama .Fata Lizei se umplu de sange si un zambet satisfacut ii lumina chipul.
-De asta m-ai chemat?
-Nici nu stiai cat am asteptat asta, Meyer !
-Sa ma devorezi ?
-Sa te cunosc mai bine.
Il intinse pe podea iar ea se aseza peste el . Il privea calma in timp ce pulsul lui se opri .Spre mirarea lui , nu muri ,insa adormi imediat privind-o pe asasina .Tanara se ridica apoi se privi in oglinda .Lua un servetel umed si se sterse pe fata ,uitandu-se trista dupa aceea la sangele ramas pe servetel .Ofta indelung asteptand ca Meyer sa se trezeasca. Totusi,setea sa de sange nu se sfarsi.Dupa cateva clipe incepu sa-si admire coltii iar un gand ii zbura prin minte :nu sunt decat un vampir.
Da,era un vampir,unul unic insa. Elizabeth Wind ...Numele ei a fost sters in trecut din mintea celorlalti din rasa ei .Faptul ca se nascuse intr-o familie bogata ,in secolul al XIX-lea ,ii cree o oarecare imagine despre vampiri si vampirism : vampiri sunt fiinte groaznice ce ar trebui sa fie sterse de pe fata pamantului pentru simplul fapt ca exista .Si oricat ar fi incercat sa se ascunda de familia sa ,al carei fiecare membru era om , in mintea sa se cree o imagine cum ca ea nu merita sa traiasca si scopul vietii sale era de doi bani ,insa nu avea ce face,nemuritoare fiind.
Acum tanara isi indrepta atentia catre Meyer care incepu sa miste umpic ,in cele din urma trezindu-se.Ochii lui inca o priveau ingroziti ,insa aveau o blandete unica ,desi ea tocmai il ucise dandu-i insa o viata mult mai perfecta decat ce umana . Barbatul isi atinse zona gatului in care fusese muscat ,observand ca inca mai are putin sange . Surase in cele din urma ridicandu-se si imbratisand-o strans.Pe chipul ei se putu citi uimirea si furia . Il dadu la o parte inca trista.
Meyer nu intelegea gesturile ,comportamentul .Si tocmai aceasta neintelegere o ranea pe Liza,ea traind mereu singura neinteleasa de nimeni.Trecu pe langa el brusc lipindu-si palmele de fereastra .Intunericul noptii o facu sa tresara in timp ce degetele ei lungi si subtiri alunecau pe sticla geamului .El inca era acolo ,in fata oglinzii socat de ceea ce tocmai se intamplase : muscatura si reactia ei .
-"O parte din mine e aici ,si cealalta ?Cealalta unde-i?Noapte ,zi-mi !" gandi ea apoi se apropie de Meyer privindu-l rece si totusi zambind obosita
Totusi ,barbatul nu se lasa si ii dadu la o parte o suvita de pe chipul ei alb . Ii zambi bland si apoi o privi intrebator.
-Cu ce te pot ajuta , Elizabeth?
-Cu nimic ,nu merit.
-Nici daca voi fi al tau?
Ramase uimita ,era ceea ce isi dorea,ca Meyer sa ii devina aliat sau chiar mai mult .
Sus In jos
 
Legaturi insangerate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Be universal :: Be universal-alte lucruri inafara de anime :P :: ~Fan~ :: Fan fic-
Mergi direct la: